VELIKONOCE - VIŠŇOVÁ, 9. 4. - 13. 4. 2009

čtvrtek:

Sešli jsme se, zase jak jinak, na Hlavním nádraží v Praze. Měli jsme namířeno do Višňové u Roztok, do základny patřící DDM Karlín. Kluci už se těšili na pondělí, jak nás vyšlehají. Asi dvakrát jsme přestupovali. V poledne jsme přijeli do Roztok. Když jsme si vybalili, šli jsme si zahrát nějaké hry, které pro nás měla připravené Kája. Myslím, že to byla sranda. K večeři jsme si opékali buřty. Večer nás čekalo rozdělení do skupinek. Jedna skupina byla Kíka, Jindra, Blesk, Ríša Š. a druhá skupinka Lucka, Víťa, Jirka, Ríša F., Jirka Ž. a Lucka Š.

pátek:

Sice už si nepamatuji, co jsme měli ke snídani, ale určitě to bylo moc dobré. Dopoledne jsme si zahráli hru na běhání. Museli jsme hledat jezera, u nich byla čísla a my jsme měli za úkol vzít největší číslo, které tam bylo. Po obědě jsme měli zadaný takový celkem zajímavý úkol, a to vymyslet si svůj vlastní film. Myslím si, že to všechny moc bavilo. Jedem film se jmenoval Bohnice a druhý Janek a Marjána. Filmy se pak natočily na kameru a kdo byl potom ve středu na schůzce, tak se na něj mohl podívat. Večer byl náš oblíbený fotbal, který jsme si všichni moc užili.

sobota:

Ráno po snídani jsme se dozvěděli, že nás čeká celodenní výlet na nedaleký hrad Křivoklát. Někteří z toho nápadu nebyli moc nadšeni, ale dozvěděli jsme se spoustu nových a myslím i důležitých věcí z informačních tabulí naučné stezky, kterou jsme cestou prošli. Podvečer jsme měli zápas ve fotbale. A i když nám to moc nešlo a na tom hřišti jsme se jen tak plácali, myslím, že byla sranda a pořádně jsme si to užili. Večer nás čekala hra něco jako pexeso. Měli jsme na zemi rozházené papírky a z druhé strany bylo číslo. Když jsme otočili číslo, běželi jsme za dům, kde bylo to číslo a u něj obrázek. Druhý obrázek, k němu do dvojice jako u pexesa, jsme měli najít a na něm byla z druhé strany napsána indicie s popisem místa, podle které jsme měli dané místo najít. Tam se nacházela otázka týkající se údajů z informačních tabulí z naučné stezky, jež jsme, jak už jsem psala, dopoledne prošli. Na otázku jsme museli samozřejmě odpovědět. Vyhrál tým s vyšším počtem správných otázek.

neděle:

Dopoledne jsme hráli vesmírnou hru. Dostali jsme na papíře napsaných pár otázek, na které jsme odpovídali. Otázky byly z okruhu NASA. Pokud jsme na nějakou otázku neznali odpověď z hlavy, měli jsme možnost si odpověď najít na louce před budovou. Jakmile jsme měli zodpovězené všechny otázky, následující úkol se přímo nabízel – naučit se znát odpovědi na otázky. Zhruba po 2 hodinách jsme z toho byli vyzkoušení a podle toho jsme znalostním NASA „výcvikem“ buď prošli nebo ne. Odpoledne nás čekala druhá část NASA „výcviku“, a to vytrvalostní, taková sportovní „olympiáda“. Bylo celkem, myslím, 10 disciplín, kterými jsme museli projít, abychom prošli NASA tréninkem. Potom si šli kluci natrhat pruty na pomlázku a holky šly barvit vajíčka. Večer byl pro nás hodně uklidňující, koukali jsme totiž na film Hvězdný prach.

pondělí:

Ráno se holky bály vyjít z postele, aby je kluci nevyšlehali, ale stejně tomu neunikli. Kluci dostali výslužku a holky měly zmalované zadky. Po pomlázce jsme si sbalili, rozloučili se s panem správcem a krátce po o bědě byl odchod do Roztok, odkud nám jel vlak do Prahy. Přijeli jsme samozřejmě na hlavní nádraží, kde jsme se rozloučili a utíkali domů.

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode