DUBNOVÁ VÝPRAVA - BAREVNÉ NEŠTĚSTÍ - MONÍNEC, 27. - 29. 4. 2018

27.4 se všichni Tuláci sešli před Domem dětí a mládeže v Karlíně v 17.00 hod. Jelo se do Monínce.

Z dětí jeli: Tomáš, Jára, Vojta, Eliška K., Vanda, Kamča, Zdeněk, Eliška D., Michal

Z vedoucích jeli: Andy, Anička, Blesk, Jiřík, Tonda

Hned první den (v pátek), co jsme tam byli, tak byla jako večeře: těstoviny se špenátem. Večer děti hrály hru, ve které šlo o to, že dva nebo jeden pykali  do 28 (cca kolem 25) a všichni se měli schovat. Něco podobného jako schovka. No a  potom šli všichni spát.

Další den v sobotu byly 2 etapovky. První byla o tom, že se všichni rozdělili do tří týmů po třech (sami) a potom šli do lesa po modrých fáborkách a po cestě měli takový obrázky na kterých bylo třeba: Zelená=modrá. Každý tým si to mohl psát na papír nebo do sešítku. Na konci cesty byl šmoula popleta a ten měl za úkol říkat: např. Nakresli zelený domeček. (Každý tam šel samostatně.)  Když šmoula popleta řekl, že má ten dotyčný, který tam šel nakreslit zelený dům, tak měl ten dotyčný za úkol nakreslit modrý domeček, protože zelená=modrá. Týmu se stopoval čas a konec byl, když uhodli 5x správně barvu.

V poledne byl oběd, který byl výborný a potom dvě hodiny a půl odpočinek a taky koupání v rybníce. Po odpočinku a koupání byla další etapovka a ta byla zase o tom, že jsme šli přes les a taťka šmoula (Tonda) řekl třeba: já chci zelený lístek. No a ten dotyčný, který zrovna byl na řadě,  běžel pro lísteček, který byl modrý. Po etapovce už byl večer a následovala večeře. Po večeři, když už byla tma, tak se zase hrála večer hra (něco podobného jako schovka). Dokonce děti překecaly dva vedoucí: Bleska  a Andy, aby s nimi hráli.

A byla neděle a poslední snídaně v Monínci.

Ale snídaně byla dobrá jako vždY.

Po snídani byla poslední etapovka a ta byla o tom, že každý tým měl nakreslit co nejkrásněji a nejrychleji  koloběh těch barev (např: zelená=modrá=žlutá=oranžová).

Po etapovce byl oběd a po obědě vyhlášení (kdo vyhrál a rozdávaly se odměny a diplomy).

Týmy se jmenovaly: holky, smíšený a kluci (kluci si vymysleli ňákou kulišárnu VVCHD nebo něco takového).

První  byli : smíšený (Eliška,Vojta,Zdeněk)

Druhý byly: holky (Vanda,Kamča,Eliška K.)

Třetí byli:kluci (VVCHD) (Jára,Tomáš,Michal)

No a potom se jelo domů

A potom už zbývalo říct: tam tara dááá výpravy je konec.

 

Napsala: Eliška Doubravová

 

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode